- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 2 mm Regular Series Door Kit
2 mm Regular Series Door Kit
Leading Manufacturer of ss door kit, 2 mm regular series rib door handle, 2 mm regular series rib dot door handle, 2 mm regular series line door handle, cadbury door handle and fifty fifty door handle from Rajkot.
Ss Door Kit
Product Price: Rs 359 / KitGet Best Price
Product Details:
| Ideal For | Exterior Door |
| Aldrop Size (in inch) | 12", 14", 8", 10" |
| Rod Thickness (in mm) | 14 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finish Type | Stainless Steel, Steel |
Additional Information:
- Item Code: 2mmRegular04
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2 mm Regular Series Rib Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Handle Shape | D-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Main Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2 mm Regular Series Rib Dot Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Cabinet |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Satin SS |
| Color | Silver |
| Handle Shape | H-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Glass Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
- Item Code: 2mmRegular02
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2 mm Regular Series Line Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 900 mm (36 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | PVD Gold |
| Color | Silver |
| Handle Shape | H-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Main Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cadbury Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Handle Shape | D-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Fifty Fifty Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Office |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Handle Shape | D-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Main Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Traditional |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
- Item Code: 2mmRegular07
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Butterfly Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 600 mm (24 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Matte Black |
| Color | Silver |
| Handle Shape | Square |
| Finish Type | Nickel |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
- Item Code: 2mmRegular08
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Square Dot Door Handle
Product Price: Rs 718 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 300 mm (12 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Satin SS |
| Color | Silver |
| Handle Shape | H-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Main Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
- Item Code: 2mmRegular03
Yes! I am InterestedRequest A Callback