- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 3 mm Classic Series Door Kit
3 mm Classic Series Door Kit
Leading Manufacturer of 3mm-classic door handle and 5mm classic door handle from Rajkot.
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Office |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Glass Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Hotel |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Handle Shape | D-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Traditional |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 600 mm (24 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Office |
| Finish | Matte Black |
| Color | Silver |
| Handle Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 300 mm (12 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Office |
| Finish | Satin SS |
| Color | Silver |
| Handle Shape | H-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Main Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Handle Shape | D-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Glass Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 300 mm (12 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Satin SS |
| Color | Silver |
| Handle Shape | H-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Polished SS (CP) |
| Color | Silver |
| Handle Shape | D-Shape |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Glass Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm-Classic Door Handle
Product Price: Rs 2,146 / SetGet Best Price
Product Details:
| Ideal For | Exterior Door |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Office |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Finish Type | Nickel |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback