- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 3 mm Gold Series Door Kit
3 mm Gold Series Door Kit
Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer ss door kit and 3mm gold-06 door kit.
Ss Door Kit
Product Price: Rs 2,052 / SetGet Best Price
Product Details:
| Kit Type | Latch Kit |
| Material Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | SS Finish |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Suitable Door Material | Wooden Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Type Of Packaging | Box |
| Packaging Size | Single Piece |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm Gold-06 Door Kit
Product Price: Rs 2,052 / KitGet Best Price
Product Details:
| Kit Type | Latch Kit |
| Material Grade | SS 202 |
| Material | Chrome |
| Finish | SS Finish |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Suitable Door Material | Wooden Door |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Aldrop Width Mm | 14mm, 16mm |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ss Door Kit
Product Price: Rs 2,052 / SetGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Packaging Size | Single Piece |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ss Door Kit
Product Price: Rs 2,052 / SetGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Packaging Size | Single Piece |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ss Door Kit
Product Price: Rs 2,052 / SetGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Packaging Size | Single Piece |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ss Door Kit
Product Price: Rs 2,052 / SetGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Packaging Size | Single Piece |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback