- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 5 mm Antique Series Door Kit
5 mm Antique Series Door Kit
Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer 5mm antique door handle, 5mm antique door handle 05 and 5mm antique door handle 06.
5mm Antique Door Handle
Product Price: Rs 3,540 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Chrome Finish |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Handle Type | Pull Handle |
| Size (Overall Length) | 450 mm (18 in) |
| Color | Brown |
| Design Theme | Figurine |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Antique Door Handle
Product Price: Rs 3,540 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Chrome Finish |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Office |
| Handle Type | Pull Handle |
| Size (Overall Length) | 300 mm (12 in) |
| Color | Black |
| Design Theme | Rajwadi |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Antique Door Handle
Product Price: Rs 3,540 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 38 Piece
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Ss finish |
| Handle Type | Door fittings |
| Design Theme | Rajwadi |
| Application | Interior Door |
We Are Engaged In Offering 5mm-Antique Door Handle To Our Clients. Our Range Of All Products is Widely Appreciated by Our Clients.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Antique Door Handle
Product Price: Rs 3,540 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Chrome Finish |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Home |
| Handle Type | Pull Handle |
| Size (Overall Length) | 300 mm (12 in) |
| Color | Black |
| Design Theme | Rajwadi |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Antique Door Handle 05
Product Price: Rs 3,540 / SetGet Best Price
Product Details:
| Material | Brass |
| Finish | Nickel Finish |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Handle Type | Lever Handle |
| Size (Overall Length) | 900 mm (36 in) |
| Color | Black |
| Design Theme | Rajwadi |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Antique Door Handle 06
Product Price: Rs 3,540 / SetGet Best Price
Product Details:
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Finish | Chrome Finish |
| Usage/Application | Home |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Brown |
| Model Number | 05 |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback