- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 3mm Laser Series Door Kit
3mm Laser Series Door Kit
Providing you the best range of 3mm laser door kit 08, 3mm laser door kit 07, 3mm laser door kit 09, 3mm laser door kit 10 and door handle fitting with effective & timely delivery.
3MM Laser Door Kit 08
Product Price: Rs 1,784 / KitGet Best Price
Product Details:
| Kit Type | Latch Kit |
| Material Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | SS Finish |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Suitable Door Material | Wooden Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Type Of Packaging | Box |
| Packaging Size | 20 - 30 Pieces |
| Colour | Silver |
| Rod Thickness | 3 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3MM Laser Door Kit 07
Product Price: Rs 1,784 / NumberGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Suitable For | Door Fitting |
| Mounting Type | Door |
| Rod Thickness | 3MM |
| Packaging Size | 20 - 30 Pieces |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3MM Laser Door Kit 09
Product Price: Rs 1,784 / KitGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Size | 20 - 30 Pieces |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Rod Thickness | 3 mm |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3MM Laser Door Kit 10
Product Price: Rs 1,784 / KitGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Size | 20 - 30 Pieces |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
| Rod Thickness | 3 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Door Handle Fitting
Product Price: Rs 1,784 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 450 mm (18 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Usage/Application | Office |
| Finish | Satin SS |
| Color | Silver |
| Handle Shape | Square |
| Finish Type | Nickel |
| Application | Main Door |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Traditional, Levers |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback