- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 3mm Royal Coat Series Door Kit
3mm Royal Coat Series Door Kit
Providing you the best range of ss door kit and door handle lock with effective & timely delivery.
Ss Door Kit
Product Price: Rs 1,930 / SetGet Best Price
Product Details:
| Kit Type | Sliding Door Kit |
| Material Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Matt Finish |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Suitable Door Material | Wooden Door, Metal Door |
| Lock Type | Without Lock |
| Door Thickness | 25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Type Of Packaging | Single Piece |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Door Handle Lock
Product Price: Rs 1,930 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Handle Size | 10 inch (254 mm) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Color | Silver |
| Finish | Black Matt |
| Finish Type | Nickel |
| Lock Type | Key-Knob |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Levers |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Door Handle Lock
Product Price: Rs 1,930 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Handle Size | 8 inch (203 mm) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Interior Door |
| Color | Black |
| Finish | Stainless Steel |
| Finish Type | Nickel |
| Usage/Application | Office |
| Country of Origin | Made in India |
| Styles | Traditional |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ss Door Kit
Product Price: Rs 1,930 / SetGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Door Fittings |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS202 |
| Aldrop Length Inch | 8" TO 16" |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Type Of Packaging | Single Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
Yes! I am InterestedRequest A Callback